4 gesty, aby dbać o moje uszy

Małe lub duże, cienkie lub głuche, uprzejmy i nie rozprasza … nasze uszy pozwalają słyszeć, ale również zapewnić równowagę naszego organizmu. Środki, które należy podjąć, aby zachować zdrowie tych delikatnych narządów.

Nie nadużywać bawełniane tamponyNie nadużywać bawełniane tampony

Bo to źle lub zbyt często używane, może rzecz świecy wosk ucha , żółtawe воскообразное substancja, której celem jest, aby filtrować zanieczyszczeń na zewnętrznej stronie ucha. Aby utrzymać je w czystości na co dzień, są one skropić wodą podczas kąpieli, a następnie suszy z krawędzią ręczniki.

Bawełna-obrzęk uzależnionych należy go używać tylko na zewnątrz, czyli na pawilon i wejście do przewodu słuchowego, nie za mocno ryzykując uderzyć i слипшийся wosk w dolnej części przepustu. Częstotliwość sprzątania według ENT-lekarzy-to raz na 8-10 dni, przechodząc dalej, niż mogłem nasz mały palec.

Chronię ich przed hałasem

  • Nosić zatyczki do uszu (wosk, pianka, silikon …), kiedy w hałaśliwym pomieszczeniu (powyżej 85 db). Dla muzyków i miłośników koncertów i klubów nocnych, jest zatyczki do uszu z filtrami akustycznymi, droższe, ale bardziej skuteczne, gdy poziom hałasu przekracza 100 db.
  • Zachować odległość co najmniej 2 m z głośników, nawet jeśli nosisz czapki.
  • Słuchać muzyki przy rozsądnej głośności (najlepiej na pół Maksymalna pojemność, która wynosi około 100 db), czy słuchawki lub głośniki.
  • Ograniczenie czasie słuchania swoje odtwarzacz MP3 przez słuchawki, przez 20 godzin w tygodniu, nie przekraczając 4 godzin, z przerwą na 2 godziny.

Składam im odpowiednich składników odżywczychSkładam im odpowiednich składników odżywczych

Badania wykazały, że niektóre produkty mogą opóźnić związane z wiekiem pogorszenie słuchu. Na przykład, znaczne spożycie Omega-3 (tłuste ryby, awokado, olej rzepakowy itp.) były związane ze zmniejszeniem ryzyka utraty słuchu u kobiet i osób w wieku powyżej 50 lat.

Według danych amerykańskich i koreańskich naukowców, beta-karoten (marchew, słodkie ziemniaki, czerwona papryka …), witamina c i magnez (zielone warzywa, całe ziarna, маслосемян …) będzie sprzyjać dobrym słuchem. Oczywiście, jedzenie nie wystarczy, aby zachować słuch, a tym bardziej go odzyskać, ale brać te dobre odruchy w codziennym życiu już zadbać o swoich uszach!

Ja jednak dobrze słyszeć? Ja reaguję !

Uczucie zatkania ucha (uszu)? Wrażenie mniej słyszeć przez telefon lub przed telewizorem? Trudności ze zrozumieniem podczas rozmowy z wieloma ludźmi Ja jednak dobrze słyszeć? Ja reaguję !lub w hałaśliwym otoczeniu? Jest to możliwe, podłącz wosku lub wczesną starczy słuchu, naturalne starzenie się układu słuchowego, co prowadzi najpierw do utraty słuchu na wysokich częstotliwościach (najczęściej używany, aby mówić). We wszystkich przypadkach, umówić się z lekarzem, który będzie mógł, w razie potrzeby, skontaktuj się z ENT-specjalisty lub auditory równowagę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *